۱۲ کار برای امنیت روتر بی‌سیم خانگی
۱۳۹۶-۰۲-۰۹
توافق استرالیا و چین برای امنیت سایبری
۱۳۹۶-۰۲-۰۹

سرویس نسل پنجم اینترنت شرکت AT&T در شهر آستین ایالت تگزاس و برای دارندگان گوشی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس از امروز قابل استفاده خواهد بود. اگر در شهر Austin زندگی می‎کنید و یک گلکسی اس ۸ در اختیار دارید، می‌توانید با روشن کردن دیتای گوشی خود در نقاط از پیش تعیین شده، از نسل پنجم اینترنت دیتا استفاده کنید.

علاوه بر این خبر، شرکت AT&T اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۷ بیش از بیست نقطه پرتردد مترو نیز به نسل پنجم و پرسرعت اینترنت مجهز خواهند شد. هنوز لیست کامل مناطقی که قرار است تحت پوشش نسل پنجم اینترنت دیتا قرار بگیرند منتشر نشده اما گفته می‌شود شهرهای آتلانتا، بوستون، شیکاگو، ایندیاناپلیس، لس‌آنجلس و سان‌فرانسیسکو به زودی تحت پوشش این نسل فوق سریع اینترنت قرار خواهند گرفت.

چه انتظاراتی می‌توان از نسل جدید اینترنت داشت؟ به نظر بهتر است نام آن را “نسل پنجم مصنوعی” بگذاریم زیرا سرعت اینترنت نسل پنج واقعی در سطح گیگابایت است اما شرکت AT&T اعلام کرده که کاربران نباید از این تکنولوژی انتظار سرعت دانلود بیش از ۴۰۰ مگابایت بر ثانیه را داشته باشند و به همین دلیل است که آن را “نسل پنجم تکاملی” (۵G Evolution) نامگذاری کرده‌اند و فعلا با نسل پنجم استاندارد تفاوت‌های آشکاری دارد. اما همین مقدار هم برای اینترنت سیم‌کارت بسیار هیجان انگیز به‌نظر می‌رسد. گفته می‌شود AT&T تکنولوژی‌های مورد نیاز برای افزایش سرعت بیش از این مقدار را نیز در اختیار دارد و در طول زمان و با گسترش مناطق تحت پوشش این شبکه، مطمئنا شاهد سرعت دانلود بالاتری از نسل جدید اینترنت دیتا خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *