معرفی روتر جدید دی لینک DWR-932-D2
۱۳۹۷-۰۳-۰۹
قابلیت حیرت‌انگیز نمایش افقی زبانه‌ها در کروم اندروید چیست
۱۳۹۷-۰۳-۰۹

USB Hubها دسترسی به پورت‌های یو‌اس‌بی بیشتری را امکان‌پذیر می‌سازند. در نتیجه در زمان اتصال به لپ‌تاپ‌ یا کامپیوتر شخصی شما به چند پورت یو‌اس‌بی‌ دسترسی خواهید داشت. در حالی که فاکتورهای متعددی در زمان خرید این وسیله پر کاربرد باید مدنظر قرار گیرد با این حال مهم‌ترین پرسشی که وجود دارد این است که یک USB hub با آداپتور بهتر است یا بدون آداپتور؟مزایا و معایب یو‌اس‌بی‌ هاب‌های بدون آداپتور

یو‌اس‌بی‌هاب‌های بدون آداپتور که در اغلب موارد به نام bus-powered USB hubs نیز نامیده می‌شوند، برق مورد نیاز خود را از کامپیوتر یا لپ‌تاپی که به آن متصل می‌شوند به دست می‌آورند. بر خلاف نوع آداپتوردار، این مدل برای انجام فعالیت‌های خود نیازی ندارند به پریز متصل ‌شوند. از این رو فرآیند نصب و راه‌اندازی آن‌ها به سادگی انجام می‌شود. هاب‌های یو‌اس‌بی بدون آداپتور به خوبی با تجهیزات کوچک کامپیوتری همچون کنترلرهای بازی و جواستیک‌ها، قلم نوری دیجیتال، ماوس و فلش مموری‌ها کار می‌کنند. یکی از مزایای بزرگی که این مدل دارد به تنوع و کوچک بودن آن‌ها باز می‌گردد.

این هاب‌ها به ویژه برای افرادی که در نظر دارند یک USB قابل حمل را همراه با لپ‌تاپ‌ خود جابه‌جا کنند کاربرد زیادی دارد. اما در مقابل این مدل معایبی نیز دارند. مدل بدون آداپتور در برخی موارد با تجهیزات سنگینی همچون هارددیسک‌های اکسترنال و اسکنرها زمانی که همزمان به آن متصل شوند به خوبی کار نکرده و آن عملکردی که مدنظر شما است را ممکن است ارائه نکنند. دقت کنید که اتصال تجهیزات با عملکرد سنگین به این مدل ممکن است باعث کندی سرعت کامپیوتر شوند. در مقابل این مدل قیمت پایین‌تری داشته و اگر در نظر دارید تجهیزات مرسوم را به این مدل متصل کنید به خوبی می‌توانند به نیازهای شما پاسخ دهند.

کوچک و قابل حمل بودن، جابه‌جایی راحت، راه‌اندازی سریع از طریق پورت یو‌اس‌بی، قیمت مقرون به صرفه، کارایی بالا در زمان کار با تجهیزات کوچک، عدم توانایی در شارژ وسایل یو‌اس‌بی، کم بودن تعداد پورت‌ها و عدم توانایی در کار کردن با چند وسیله سنگین به‌طور همزمان از مزایا و معایب این مدل هستند. برخی از مدل‌های امروزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما در زمان اتصال یک هارددیسک خارجی در کنار سایر پورت‌ها بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

مزایا و معایب USB Hubsهای دارای آداپتور

هاب‌های یو‌اس‌بی آداپتوردار که به نام self-powered USB hubs نیز شناخته می‌شوند، انرژی مورد نیاز خود را به شکل مستقیم از یک آداپتور AC که به پریز برق متصل می‌شود دریافت می‌کنند.

به دلیل این‌که مدل فوق توان خود را از برق شهری دریافت می‌کند، قادر به تولید انرژی بوده و همچنین در زمان کار با تجهیزات سنگین همچون کامپیوترها، هارددیسک‌های خارجی، اسکنرها و چاپگرها عملکرد بهتری دارد. این مدل به شما اجازه می‌دهد وسایل بیشتری را به هاب متصل کنید. بیشتر تولیدکنندگان کامپیوترها پیشنهاد می‌کنند اگر در نظر دارید به بهترین عملکرد ممکن دست پیدا کنید مدل دارای آداپتور را خریداری کنید. در حالی که این مدل مزایای متعددی به همراه دارد در مقابل قیمت بالاتری نسبت به نمونه فاقد آداپتور دارد. همچنین امکان حمل آن در کنار لپ‌تاپ به راحتی امکان‌پذیر نیست. عملکرد خوب در زمان کار با چند وسیله سنگین، ارائه پورت‌های بیشتر، شارژ وسایل یو‌اس‌بی که به آن متصل می‌شود، قیمت بیشتر و ابعاد بزرگ‌تر و عدم جابه‌جایی راحت آن همراه با لپ‌تاپ از مزایا و معایب این مدل هستند.

نکته مهم دیگری که در زمان خرید هر کدام از مدل‌ها حتما باید به آن دقت کنید به پشتیبانی این مدل‌ها از فناوری‌های روز باز می‌گردد. سعی کنید به دنبال خرید مدل‌هایی باشید که از استانداردهای USB 3.0 یا USB-C پشتیبانی کرده و درگاه‌های بیشتری ارائه می‌کنند. البته مدل‌هایی که از USB-C پشتیبانی می‌کنند قیمت بیشتری دارند، اما در مقابل به نیازهای آینده نیز پاسخ می‌دهند.

منبع: ماهنامه شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *