چرا حجم اینترنت من زود تمام می‌شود؟
۱۳۹۶-۱۰-۲۶
چهار معماری SD-WAN برای امنیت شبکه
۱۳۹۶-۱۰-۲۶

اتحادیه‌ی وای‌فای پس از مشکلات امنیتی گزارش‌شده برای WPA2، از استاندارد جدید WPA3 رونمایی کرد.

 

چند ماه پس از افشای مشکل امنیتی WPA2 که گریبان‌گیر جدیدترین مودم‌های وای‌فای نیز شده بود، اتحادیه‌ی وای‌فای از برنامه‌های خود برای ارائه‌ی پروتکل امن‌تر WPA3 رونمایی کرد.

اولین پیش‌نویس واقعی از این پروتکل هنوز در دسترس قرار ندارد؛ اما اتحادیه‌ی وای‌فای تعدادی از ویژگی‌های آن را اعلام کرده که به شرح زیر است.

۱. تغییر داده‌های شبکه‌های عمومی وای‌فای به حالت رمزنگاری شده

۲. محافظت در برابر حمله‌های جستجوی فراگیر (Brute-force) از طریق مسدود کردن روند شناسایی بعد از چند مرتبه تلاش ناموفق برای لاگین

۳. امکان انجام تنظیمات امنیتی توسط گوشی و تبلت روی دستگاه‌هایی که فاقد نمایشگر هستند. این امکان امنیت بیشتری برای گجت‌های مجهز به اینترنت اشیاء و سایر دستگاه‌هایی که انجام تنظیمات امنیتی در آن‌ها دشوار است، به همراه خواهد داشت.

۴. مجموعه‌ی امنیتی ۱۹۲ بیتی برای محافظت از شبکه‌هایی از قبیل اماکن دولتی و صنعتی و… که نیاز به امنیت بالاتر دارند.

وقتی اتحادیه‌ی وای‌فای استاندارد جدید را به‌طور کامل عرضه کند، همه چیز آماده‌ی مصرف نخواهد بود؛ بلکه این شرکت‌ها هستند که باید پشتیبانی از WPA3 را به روترها، رایانه‌ها، گوشی‌ها، تبلت‌ها و دستگاه‌های مجهز به اینترنت اشیاء اضافه کنند. بنابراین، هنوز چند سالی با رواج استفاده از WPA3 فاصله داریم.

فعلا بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید دستگاه‌های شما جدیدترین به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت کرده‌اند. چنانچه دستگاهی دارید که آن‌قدر قدیمی است که به‌روزرسانی دریافت نمی‌کند، شاید بهتر باشد به فکر جایگزین جدیدتری برای آن باشید.

 

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *