راهنمای خرید: USB Hub با آداپتور خریداری کنیم یا بدون آداپتور
۱۳۹۷-۰۳-۱۲
چه تفاوتی بین سوکت و پورت وجود دارد؟
۱۳۹۷-۰۳-۱۲

شکی نیست که مرورگر وب یکی از غول‌های فناوری دنیا یعنی گوگل در جنگ بین مرورگرها رتبه اول را به‌نام خود ثبت کرده است. این اپلیکیشن با بیشتر از ۵۰ درصد استفاده در هر دو پلتفرم دسکتاپ‌ها و اسمارت‌فون‌ها موفق شده تا از همه رقبای خود پیشی بگیرد. خبر خوب تازه درباره گوگل آن است که این شرکت ویژگی‌های جدید فوق‌العاده و بی‌نظیری را به مرورگر کروم برای سیستم‌عامل اندروید اضافه کرده است.وقتی که مشغول کار با گوگل کروم بر روی اندروید هستید و نیاز به حرکت بین تب‌ها دارید، این اپلیکیشن یک لیست عمودی از تمام چیزهایی که باز هستند را نمایش می‌دهد. این لیست تمام صفحه را دربرمی‌گیرد و سایر برنامه‌ها در زیر آن قرار می‌گیرند. اما، این مدل که کار با آن در برخی شرایط سخت و دشوار است به‌روزهای آخر خود نزدیک می‌شود.

گوگل در حال آزمایش یک تغییر اساسی در مرورگر وب مشهور و شناخته شده خود است. کروم از این به بعد همه چیز را به‌شکل افقی نشان می‌دهد. واسط کاربری جدید در آخرین نسخه این اپ یعنی “کروم کاناری” (Chrome Canary) به‌عنوان یک جایگزین آزمایشی در دسترس قرار گرفته است.

یعنی به‌جای این‌که تب‌ها روی هم قرار بگیرند، اپلیکیشن تمام صفحات را کنار هم قرار می‌دهد. این ظاهر جدید باعث می‌شود تا صفحه نمایش کمی تمیزتر به‌نظر برسد. از طرف دیگر، این شیوه برای افرادی که معمولا با چندین تب به‌صورت هم‌زمان کار می‌کنند فواید زیادی به‌همراه دارد.

اگر می‌خواهید این تغییر جدید را تست کنید، باید آخرین نسخه Chrome Canary را روی اندروید نصب کنید. در نوار آدرس اپلیکیشن، دستور “chrome://flags” را تایپ کنید و سپس عبارت “Enable horizontal tab switcher” را جستجو کنید. این گزینه را فعال و مرورگر را با استفاده از دکمه “Relaunch Now” دوباره بارگزاری کنید.

لازم به‌ذکر است که اجرای این آزمایش‌ها نمی‌تواند وجود این تغییر در نسخه پیش‌فرض کروم را تضمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *