تفاوت بین Fast Ethernet و Gigabit Ethernet در چیست؟
۱۳۹۷-۰۱-۲۸
همکاری نوکیا با گوگل برای اینترنت هواپیماها
۱۳۹۷-۰۱-۲۸


امنیت سایبر یک صنعت در حال تغییر می‌باشد. کاربران خوب و بد هم در این صنعت در حال تلاش برای یکپارچگی هستند به محض اینکه یک سوء استفاده کشف می‌گردد  هکرهای کلاه سیاه از این آسیب پذیری سوء استفاده نموده و سیستم قربانیان را آلوده می‌نمایند که در مقابل آنها هکرهای کلاه  سفید در تلاش برای مقابله با آنها هستند.
جای تعجب نیست که حملات یا جنگ‌های سایبری در این زمان‌ها بسیار زیاد اتفاق می‌افتد که به خاطر این موضوع امنیت شبکه‌های سایبری بحث بسیار بزرگ و مهم شده است و این جریان‌های مورد توجه دولت‌ها قرار گرفته است که از جمله حملات انجام شده حمله به شبکه WannaCry می‌باشد که از بزرگترین حملات انتحاری در تاریخ می‌باشد.
همه این ترکیبات به یک صنعت هیجان انگیز، پویا تبدیل شده است چندین گرایش وجود دارد که در حال افزایش است و به نظر می رسد که ادامه یابد، و این عملی است که ما امروز به آن باید توجه ویژه نماییم.

هوش مصنوعی(یادگیری ماشین)
هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین دو تکنولوژی است که به طور یکسان کاربر دارند به ما اجازه می‌دهد که داده‌های موجود را در روش های جدید که قبلا امکان پذیر نبوده است، تفسیر نماییم. در مورد ایجاد یک ارتش از ربات و یا حتی دستیار مجازی مانند Siri ، الکسا و همچنین در مورد مقدار زیادی داده‌هایی که ما هر روز ایجاد می‌کنیم و سپس با استفاده از آن برای رسیدن به نتیجه‌گیری یا هدف خاصی انجام می‌دهیم. این درحالیست که با بارگذاری داده‌ها بسیار در فضای مجازی خطرات هم افزایش یافته است.
یادگیری ماشین را می توان برای ساخت مدل‌های پیچیده و پیشرفت داده‌ها برای آینده پیش بینی کرد. همچنین می تواند برای تجزیه و تحلیل اطلاعات به منظور نقاط ضعف استفاده گردد، محققان می‌توانند از این برنامه استفاده نموده تا کار آنها بسیار کارآمدتر شود.

آمادگی و پیشگیری

  • WannaCry به ما یاد داد که پیشگیری بهتر از درمان است. در واقع حملات ساده و قابل پیش بینی، بیشتر بر روی دستگاه هایی که دارای ویندوز xp  هستند مورد حمله قرار می‌گرفتند و قبل از حمله باید امنیت دستگاه‌ها برقرار گردد.
به طرق مختلف، قابل فهم است که NHS نه تنها سازمان بزرگی است بلکه کار آن برروز رسانی سیستم های خود در برابر حملات سایبری می‌باشد اما این شرکت در سال آینده در تلاش خواهد بود که تمرکز را برروی امنیت زیر ساخت خود قرار داده تا بتواند در برابر حملات به سادگی از آن جلوگیری کند.

مقررات جدید GDPR
مقررات جدید حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) در ماه مه به اجرا در می‌آید و پیش بینی می‌شود که تا ۸۰ درصد از شرکت‌هایی که تحت تاثیر قرار می‌گیرند، سازگار به مقررات نیستند  این قانون جدید تنظیم شده باعث تغییراتی برروی اطلاعات مشتریان  شرکت ها ایجاد نموده است.
خیلی زود است که بگوییم این قوانین جدید به طور دقیق اجرا می‌شوند، زیرا شرکت های غیر سازنده می توانند با جریمه و فریب عمومی مواجه گریدد و  به سهام خود را از دست بدهند. در هر صورت، ایده خوبی است که اطمینان حاصل گردد که سازمان ها سازگار با قوانین بوده و در مقابل حملات، امنیت آنها برقرار شده است.

متخصصان آینده
همانطور که امنیت سایبری همچنان بین شرکت ها و سازمان ها باید رشد پیدا کند  همواره متخصصان در خصوص امنیت اعلام نمود سیستم های قدیمی خود را در قرن بیست و یکم به روز رسانی نمایند این کار باعث بالا رفت درآمد و امنیت شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌شود.
این خبر خوبی برای همه است، زیرا پس از آن می توانید هزینه دریافتی را برای آموزش،  تحقیق و توسعه استفاده نمود و از ویروس‌ها، آلودگی‌ها و سوء استفاده ها جلوگیری نمود. این راهکارهای انجام شده برای به بلوغ رسیدن امنیت سایبری می باشد شرکت هایی که از این روش‌ها استفاده نمی‌کنند مورد حملات سایبری قرار گرفته و  باعث بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود.

کمبود استعداد
همیشه یک کمبودی  استعداد در صنعت وجود دارد اما در عین حال کارمندان در تلاش هستند تا تخصص خود را  بالا ببرنند که این کار در بین شرکت ها مورد رقابت قرار گرفته است.

شرکت‌ها همچنان در برای پیدا نمودن متخصصان امنیت سایبری در تلاش هستند و برای انجام این نیاز باید به آژانس تخصصی مراجعه نمایند که این نوع آژانس ها به صورت مدام در حال پیدا نمودن متخصصین و آموزش آنها می باشند. اصولا آژانسها باید برنامه آموزش تخصصی خود را بیشتر در حوزه زیرساخت قرار دهند تا بتوان امنیت زیر ساخت سازمانها را بالا ببرد.


نتیجه‌گیری

  • همانطور که گفته شد، اتفاقات زیادی در زمینه امنیت سایبری رخ می دهد و چالش‌هایی برای توسعه دهندگان و عموم مردم وجود دارد که توسعه دهندگان، به سادگی با بروز رسانی نرم افزار خود می توانند تا حدودی امنیت را برقرار نمایند.

    امنیت سایبری مانند پشتیبانی از یک برنامه است که اگر این کار انجام گردد از فشار شکایت مردم در خصوص راه اندازی احراز هویت دو مرحله ای کاسته می شود برخی سازمان ها و تامین کنندکان بارها ترس دارند که آیا با قوانین سازگار هستند یا خیر؟

    در نهایت، زمینه امنیت سایبری همیشه یک میدان جنگ است، با کلاه سیاه و  توسعه دهندگان کلاه سفید که سعی در نابود کردن هم دیگر را دارند افراد بد همیشه به دنبال سوءاستفاده هستند و افراد خوب همواره آنها را شکار نموده و به دنبال راه حل می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *